Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Draugystės tiltas

Švedija - Lietuva

Nuoširdų dėmesį ir pagalbą „Rugutės“ veiklai skyrusi Lietuvos ambasada Švedijoje, supažindino mus ir su švedu ponu Bengt Nilsson, auginančiu dukrelę Anną, kuri 2000 metais nugalėjo leukemiją. Taip prasidėjo šiltas ryšys su p. Nilsson, kuriam maloniai tarpininkauja Švedijos lietuvė Jonė Šeštakauskaitė.

Bengt Nilsson ir Jone Šeštakauskaitė
Bengt Nilsson ir Jone Šeštakauskaitė
2007 m. lapkričio 24-25 d. Bengt Nilsson kartu su Jone Šeštakauskaite suorganizavo akciją Draugystės tiltas Švedija – Lietuva – į Lietuvą atvažiavo pilnas autobusiukas pačių įvairiausių dovanų, skirtų mažiesiems ligoniukams. Dvi dienas Kaune ir Vilniuje kartu su „Rugutės“ komanda ligoninėse buvo dalinamos dovanėlės vaikams, kurias surinko, kruopščiai supakavo ir perdavė vaikai iš Švedijos. Po šio apsilankymo Lietuvoje, pamačius, ko labiausiai reikia mūsų ligoniukams, draugai iš Švedijos išreiškė nuoširdų norą tęsti užsimezgusią draugystę ir įvairiomis akcijomis prisidėti prie “Rugutės” veiklos.
 
Bengt Nilsson savo sodyboje, esančioje pietų Švedijoje, kas ketveri metai rengia „Džiaugsmo šventę“. Šios šventės idėja atsirado tuomet, kai 1993 metais, norėdamas pralinksminti savo sunkiai sergančią dukrelę Anną, Bengt Nilsson į savo sodybą sukvietė tame pačiame skyriuje besigydančius vaikus su šeimomis. Vėliau šventė tapo tradicija, į kurią kviečiami pietų Švedijos bei kitų šalies ligoninių vaikų onkologiniuose skyriuose besigydantys vaikai su šeimomis, medicinos personalas, rėmėjai. Šventės metu vaikai žaidžia, dainuoja, piešia, vaišinasi.
Užsimezgus šiltai draugystei su „Rugute“, šiais metais Bengt Nilsson į „Džiaugsmo šventę“ pakvietė ir Lietuvos vaikučius, sergančius onkologinėmis ligomis, ir jų šeimas. Bengt Nilsson Lietuvos vaikams jau užsakė lėktuvą, kuris nuskraidins juos į Švediją kur kartu su savo likimo draugais jie galės linksmintis, žaisti ir praleisti visą dieną taip, kad ji ilgai visiems išliktų atminty.
 
„Rugutė“ nuoširdžiai džiaugiasi ir dėkoja ponui Nilsson ir visiems jo pagalbininkams už taip šiltai mūsų mažiesiems dovanojamas šypsenas ir tikrą draugystę, už supratimą, kad Kartu – lengviau…
Virtualus apkabinimas
Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Virtualus apkabinimas

Ši nepaprasta draugystės istorija prasidėjo dar 2007 metais, kai Švedijoje gyvenantis Bengt Nilson pakvietė Lietuvos

Nykštukai iš Švedijos
Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Nykštukai iš Švedijos

Vasario 15 d., kai minėjome vėžiu sergančių vaikų dieną, iki ašarų sujaudino mūsų ištikimieji draugai

Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Atvyksta nykštukai iš Švedijos!

„Rugutės“ draugai iš Švedijos tęsia šv. Kalėdų tradiciją: gruodžio 14-16 dienomis į Lietuvą atsiunčia linksmą raudonkepurių

Nykštukų iš Švedijos
Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Nykštukų iš Švedijos kelionė

Gruodžio 10-12 dienomis su artėjančiomis šventėmis pasveikinti mažųjų ligoniukų atkeliavo net penki Nykštukai – ištikimojo

Turite idėjų kaip padėti sunkiai sergantiems vaikams ?

Parašykite mums

Parama Ukrainos vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis

[EN]

Mums rūpi visi vaikai, sergantys onkologinėmis ligomis. Neskirstome jų nei pagal pilietybę, nei gyvenamąją vietą. Juk visi vaikai yra verti džiaugtis vaikyste, augti ir kurti savo ateitį.

Su mumis susisiekė ukrainietė mama, kurios dukrelei prieš keletą metų Vilniaus vaikų onkohematologijos centre buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija. Ji papasakojo, kad šiuo metu su onkologine liga kovojantiems Ukrainos vaikams trūksta tam tikrų medikamentų, ir paprašė padėti. Negalėjome likti abejingi.

Šiomis dienomis padedami Vilniaus vaikų onkohematologų ruošiame pirmąją siuntą į Ukrainą, Poltavos vaikų klinikinę ligoninę. Tačiau esame tikri, kad jos neužteks, nes vaikų gydymas turi tęstis net karo sąlygomis, net kai gauti medikamentų yra nepaprastai sunku.

Todėl jei jaučiate, kad norite ir galite padėti rūpesčiu apgaubti mažuosius pacientus Ukrainoje, kviečiame paremti:

Parama Ukrainos vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis

Semdamiesi geros energijos, drąsos ir laisvės pojūčio iš vaikų, kartais pamirštame grąžinti visa tai, kuo jie dideliais glėbiais dalijasi su mumis. Kai likimas meta ligos iššūkį, vaikai leidžiasi į ilgą ir sudėtingą kelionę. Čia laikas mums įkvėpti jiems drąsos, padėti neprarasti energijos ir jokiu būdu nepalikti plūduriuoti vidury jūros vienų. Kelkime palankų vėją, kartu vairuokime jų laivelius krantų link ir susigrąžinkime vaikus į saugų uostą.

Prisidėti galime kiekvienas, aukodamas Labdaros ir paramos fondui „Rugutė“. Šis nedidelis veiksmas yra didelė vaikų viltis gyventi.