Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Daugiau paieškos rezultatų...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Penkioliktoji svečių – „Nykštukų“ iš Švedijos viešnagė

Nykštukai iš Švedijos šį rytą atvyko į Lietuvą. Prieš leisdamiesi į kelionę link Kauno tradiciškai jie užsuko aplankyti Domanto.

Aplankę Domantą svečiai iš Švedijos pasuko link Kauno klinikų, kur apkabino kiekvieną sutiktą ir į palatas įnešė viltingo šv. Kalėdų laukimo jaudulio.

Svečiai iš Švedijos – Ieva, Stefan ir Mia – šiandien tęsia kelionę apsnigtais Lietuvos miestais ir keliais. Ryte jie pasibeldė į mūsų visų širdžių Kapitono – Jauniaus ir broliuko Jurgio namų duris. Berniukus jie jau pažįsta, tad susitikimas buvo tarsi metus nematytų ir išsiilgtų draugų! Gėrimės Nykštukų atsidavimu, tolerancija ir meile vaikams. Šie trys žmonės jau daug metų vykdo kilnią misiją – prieš šv. Kalėdas aplanko vaikus, suteikia jiems džiaugsmo, vilties ir palaikymo. Jie – tikrieji Nykštukai, nešantys neišmatuojamą šviesą ir magiją. O mylimam Jauniui linkime išlikti tokiam pat – žingeidžiam ir gyvenimo patirtį semiančiam pilnomis rieškutėmis.

Iš Kauno snieguotais keliais Nykštukai pasuko link Šiaulių, kur pasibeldė į Lukrecijos duris. Lukrecija yra nenusakomai stipri mergaitė, palikusi vieną sunkiausių onkologinių ligų už nugaros. Ji – mano MOKYTOJA! Kai būna itin sunku, atsidarau vaizdo įrašą, kur mergaitė mokosi vėl vaikščioti po vienos galūnės amputacijos. Tad be galo, be krašto jau seniai norėjau ją supažindinti su svečiais iš Švedijos – Nykštukais. Gelia širdį, kad negalėjau būti kartu ir pasiklausyti muzikuojančio Lukrecijos broliuko, tačiau itin džiaugiuosi, kad mergaitės ir Nykštukų susitikimas įvyko!

Užvėrę Lukrecijos namų duris svečiai iš Švedijos išskubėjo apkabinti Otono. Su berniuku susipažinome, kai jis jau buvo baigęs gydymą ir į ligoninę atvykdavo tik pasitikrinti. Gydymo kelią jam teko praeiti 2020 metais, kai visą pasaulį buvo apėmusi pandemija. Šiuo metu jis smalsus pirmokas, lankantis plaukimo, krepšinio treniruotes, žirgyną ir randantis laiko rankdarbiams. Visada mielas ir besišypsantis Otonas akimirksniu sužavi kiekvieną sutiktą. Svečiams berniukas padovanojo piešinį, kuriame nupiešė būrį kilnią misiją vykdančių Nykštukų. O Nykštukai atsidėkodami už šiltą viešnagę kartu su šeima sušoko tradicinį varlyčių šokį. Nuoširdi draugystė yra vertingiausia dovana, kurią galime įteikti vieni kitiems.

Sukdami link Vilniaus svečiai iš Švedijos užsuko į Panevėžį apkabinti Augustės. Su mergaite Nykštukai matėsi 2019 metų gruodį, kai Augustė ėjo pirmuoju leukemijos gydymo keliu. Tad Nykštukams buvo labai džiugu apkabinti Augustę įveikusią jau ir antrąją kelionę ligos keliu. Šilti apkabinimai, dainos švedų kalba apie varną, krokodilą, šokis apie varlytę šildė Augustės ir Nykštukų širdis. Atsisveikiname šiandien tardami: „Iki rytojaus!“ Rytoj svečiai iš Švedijos lankys Vaikų ligoninės vaikų onkohematologijos centre gydomus vaikus bei apkabins Vainių, Bazilę, Dovyduką su Gabrieliumi ir pamojuos susirgusiam Deniui.

Šiandien ryte apsnigtais Vilniaus keliais svečiai iš Švedijos pasuko link itin mielo mažylio Vainiaus namų. Čia tiek mane, tiek Nykštukus šildė Vainiaus mamos ir močiutės šiluma, rūpestingumas, atsidavimas ir meilė. Nykštukai dainavo švediškas dainas įnešdami nors žiupsnelį artėjančių švenčių jaukumos. Mielas Mažyli, linkiu, kad baltos snaigės įsisuktų į palankaus vėjo sūkurį!

Apkabinę Vainiuką svečiai iš Švedijos išskubėjo ant snieguoto kalnelio susitikti su Bazile ir jos sesute Bernadeta. Vos spėjus Nykštukams išlipti iš automobilio Bazilė apibėrė klausimais: kodėl jie atvyko automobiliu ir kur jų elniai… Išsipasakoję ir pasimėtę sniego gniūžtėmis apsikabino taip stipriai, kad visa šiluma ir meilė išliktų iki kitų metų. Išvykę sulaukėme Bazilės mamos žinutės:

„Šiandien pagaliau įsivardinau sau, kas mums yra „Rugutė“. Tai malonė. Ar mes buvome verti jos? Žinoma, kad ne. Malonė yra meilė, meilė avansu. Kodėl šituos nesuskaičiuojamus metus mus tyliai, subtiliai „Rugutė“ laikė už rankos. Kodėl vedė neklausdama, ar nusipelnėm to, kas geriausia mūsų sužalotai dukrai? Mūsų šeimai. Šiandien mus ir vėl aplankė nykštukai. Man Bazilė sako, mus ir vėl ištiko stebuklas. Taip, Bazile, ir vėl stebuklas. Ir nusukau savo veidą, kad galėčiau verkti už avansu duodamą meilę, nes meilė ir yra stebuklas, malonė. Malonė, kurios nenusipelnėm. Meilė avansu.“

Kita svečių iš Švedijos stotelė buvo Vaikų ligoninė. Nykštukai beldėsi į kiekvienos vaikų onkohematologijos centro palatos duris. Dainavo, kalbėjosi ir klausėsi vaikų pasakojimų apie svajones, ateities planus. Nykštukai linkėjo vienintelio – stiprybės sveikti ir kitų metų šventes sutikti savo namuose. O kas žino, galbūt kitais metais jie pasibels jau ne į palatos, bet į namų duris.

Dar kartą kartu su svečiais apkabiname kiekvieną sutiktą ir sakome: JŪS esate ne vieni. Esame šalia ir palaikome jus.

Svečiai iš Švedijos šių metų kelionę Lietuvoje baigė užsukdami į „Rugutės namus“ apkabinti mažojo Dovyduko. Berniuką būtina saugoti nuo aplink siaučiančių įvairiausių virusų. Nors ribojome susitikimo laiką ir laikėmės atsargumo priemonių, tačiau net trumpa viešnagė neįmanoma be švediškų dainų, šokių ir šilčiausių apsikabinimų.

Mažajam draugui linkime saugiai stebėti krintančias snaiges pro „Rugutės namų“ langą, o Nykštukams tariame:

„Iki kitų metų! Mes Jūsų ilgėsimės. Tikimės, kad JŪSŲ ilgėsis ir vaikai!“

Viešnagės akimirkos nuotraukų galerijoje

Draugystės tiltas Švedija-Lietuva / 2023

Turite idėjų kaip padėti sunkiai sergantiems vaikams ?

Parašykite mums