Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Daugiau paieškos rezultatų...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Skubame pasidalinti džiugia žinia!

Skubame pasidalinti džiugia žinia! Po dviejų metų pertraukos, gruodžio 9-11 dienomis, „Rugutės“ draugai iš Švedijos vėl atvyks į Lietuvą ir tęs gražią tradiciją.

Primename, kad ši nepaprasta draugystės istorija prasidėjo dar 2007 metais, kai Švedijoje gyvenantis Bengt Nilsson pakvietė Lietuvos vaikus, sirgusius onkologinėmis ligomis, atvykti į jo organizuojamą „Džiaugsmo šventę“. Nuo to laiko kasmet, gruodžio vidury, atvykdavo smagi Nykštukų kompanija. Viešnagės metu eidami iš palatos į palatą Nykštukai dainuodavo švediškai, žaisdavo, šokdavo ir palinkėdavo ramaus švenčių laukimo. Jie lankydavo vaikus ne tik tuo metu esančius ligoninėse, bet ir užsukdavo trumpam pabendrauti su vaikais, kurie po gydymo jau būdavo namuose.

Susitikimai su nykštukais palikdavo neišdildomus įspūdžius vaikų širdyse. Tai liudija ir 2019 metais atsiųstas Domanto laiškas:

„Tu esi vienintelis vaikas, pas kurį mes kiekvienais metais užsukame“ – taip šį rytą besikalbant man pasakė mane vėl aplankiusi vyriausioji nykštukė Anita. Bandau skaičiuoti, kiek kartų mums teko apsikabinti – devynis… dešimt…? Širdis spurda ir iš džiaugsmo, ir iš jaudulio kiekvieną kartą susitikus. Man būtent nuo jų apsilankymo prasideda didysis švenčių laukimas, jie atveža tą Kalėdinę dvasią, Kalėdinę nuotaiką. Jaukiai gerdami arbatą mes vieni kitiems papasakojom, kaip praėjo metai. Anita pasidalino prisiminimais apie mūsų pirmus susitikimus, apie tai, kaip visada prašydavau nuvežti Kalėdų seneliui mano keptų sausainių. Ačiū Anitai, Stefanui, Ievai, ir dar dviem nykštukėms už susitikimą… Iki kitų metų. Gražių visiems artėjančių švenčių!“

Deja, pasaulį sukausčiusi pandemija dvejus metus buvo atėmusi galimybę gyvai apkabinti mūsų mylimus Nykštukus, dainuoti švediškas dainas ir žaisti žaidimus. Tik ne šiais metais. Neabejojame, Nykštukai šiais metais pasibels ir į Domanto duris.

Turite idėjų kaip padėti sunkiai sergantiems vaikams ?

Parašykite mums