Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Daugiau paieškos rezultatų...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Bendra informacija

Gulimasis į ligoninę (hospitalizacija)

Vaikui gulimasis į ligoninę reiškia atskyrimą nuo tėvų, brolių, seserų, draugų, naminių gyvūnėlių ir jaukių bei artimų namų. Vaiko hospitalizacija gali išplėšti iš jo ir tėvų kontrolės jausmą, paversdama juos bejėgiais. Tačiau yra būdų, kaip susigrąžinti pasitikėjimą ir suteikti ten laukiančiai kasdienybei bent šiek tiek linksmumo.

Palata
Palatų sienos dažniausiai būna nudažytos elementariu pilku ar žalsvu atspalviu. Sienų papuošimas dideliais ryškiais plakatais (sportininkų, muzikos grupių, animacinių filmų herojų), gali nepaprastai ją pagyvinti. Galite prisegti ir draugų nuotraukų, pakabinti balionų. Mažesni vaikai jaučiasi geriau turėdami savo pliušinį žaislą ar antklodę iš namų. Jei vaiko neerzina kvapai, retkarčiais uždekite aromatinę žvakę. Muzika padeda nuslopinti ligoninės triukšmą ir atsipalaiduoti. Parūpinkite vaikui jo amžių atitinkančių žaidimų, dėlionių, knygų.
 
Įsikūrę palatoje kuo greičiau susipažinkite su skyriumi ir ligoninės aplinka. Išsiaiškinkite, ar yra galimybė naudotis mikrobangų krosnele, šaldytuvu, dušu. Apsidairykite, kur galite pasivaikščioti, pažaisti.
Begalinis laukimas
Tėvai turi išmokti laukti. Laukti teks visko – nuo kraujo paėmimo iki įvairių tyrimų ir procedūrų. Daugelis tėvų nervinasi ar pyksta kasryt belaukdami vizitacijos, paskui jaučiasi nusivylę, kad tai trunka vos kelias minutes. Jei turite iškilusių klausimų, juos užsirašykite ir pasakykite atėjusiam gydytojui, ką norėtumėte aptarti.
Buvimas su vaiku
Vaikui ligoninė – baugi vieta, todėl tėvai turi pasirūpinti jaukumu ir saugumu. Kad tai galėtų padaryti, jie turi būti šalia. Žinoma, kartais tai neįmanoma, ypač jei vaiką augina vienas iš tėvų arba abu privalo dirbti. Kartais su vaiku pabūna seneliai, kiti giminaičiai ar artimi draugai. Jei vaikas pakankamai didelis ir prie jo nereikia nuolat būti, būtinai palaikykite su juo ryšį telefonu.
 
Sirgdamas vėžiu, vaikas praranda savo kūno kontrolę. Šiuo periodu tėvai labai padeda jį slaugydami: nuvesdami į tualetą, apiprausdami, paklodami lovą, sutvarkydami palatą, perrengdami. Tačiau kartais vaikai, ypač paaugliai, jaučiasi geriau, jei jiems padeda slaugė. Tėvai turi leisti vaikui rinktis, net jei tai primena atstūmimą. Vaikui reikėtų leisti pačiam nuspręsti, kada jis nori maudytis, kurią ranką naudoti intraveninėms injekcijoms, kuriuos rūbus dėvėti, kaip papuošti palatą. Tai neleidžia pasijusti bejėgiam ir nereikšmingam.
Laisvalaikis
Vaikams, ypač gulintiems ligoninėje, reikia žaisti. Išsiaiškinkite, ar ligoninėje yra poilsio kambarys. Jame būna žaislų, knygų. Bendraudami ir žaisdami su ta pačia liga sergančiais, vaikai nesijaučia vieniši ar kitokie, nei kiti. Tėvai tuo metu gali pailsėti ar pavalgyti.
 
Jei tik leidžia sveikata ir oras, svarbu su vaiku kasdien pasivaikščioti. Nekreipkite dėmesio į lašinę, ją galima stumti ant specialaus stovo šalia vaiko. Grynas oras ir bet kokia veikla išblaškys vaiką, pagerins jo miegą.
Turite idėjų kaip padėti sunkiai sergantiems vaikams ?

Parašykite mums