Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Daugiau paieškos rezultatų...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

LR valstybės apdovanojimas – Bengt Nilsson

Liepos 6-ąją, minint Valstybės ir Mindaugo karūnavimo dieną, už nuopelnus Lietuvai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje valstybiniais apdovanojimais Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.
 
Šalies vadovė sveikino susirinkusiuosius: „Prasminga, kad šią svarbią tautai dieną pagerbiame Lietuvai nusipelniusius iškilius mūsų šalies ir užsienio valstybių piliečius. Savais darbais Jūs stiprinate mūsų šalies valstybingumą, jos tarptautinį autoritetą. Garsinate Lietuvos kaip kūrybingos ir talentingos šalies vardą visame pasaulyje. Jūsų darbai ir poelgiai skatina visus piliečius aktyvesnei veiklai, sustiprina tikėjimą savimi ir valstybe.
 
Brangieji, nuoširdžiai sveikinu Jus su Valstybės diena ir iš visos širdies dėkoju už Jūsų indėlį stiprinant ir garsinant valstybę. Įteikdama garbingus apdovanojimus, linkiu, kad jie paskatintų naujiems darbams ir ambicingiems sumanymams.“
 
Itin vertiname ir džiaugiamės, kad šią iškilmingą dieną turėjome galimybę į prezidentūrą lydėti ištikimą mažųjų ligoniukų draugą Bengt Nilsson. Išgyvenęs asmeninę dramą – dukters Annos onkologinę ligą – jis tiesia geranoriškos pagalbos tiltus piktybiniais susirgimais sergantiems vaikams ne tik Švedijoje, bet ir kitose šalyse. Labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ bendradarbiavimas su Bengt Nilsson prasidėjo 2007 m. ir jau ketverius metus jaučiame nuolatinę visokeriopą šio žmogaus pagalbą.
 
 
Nuo 2007 m. Bengt Nilsson Švedijos mokyklose kasmet organizuoja gerumo akcijas sergantiems vaikams iš Lietuvos. Akcijų metu Švedijos moksleiviai skatinami rinkti ir pakuoti kalėdines dovanas. Prieš šv. Kalėdas į Lietuvą atvyksta švedų komanda išdalinti surinktų dovanų Kauno Klinikose ir Vilniaus Vaikų ligoninėje gydomiems vaikams. Švedijoje akcentuojama gydymo džiaugsmu svarba, todėl Bengt Nilsson, norėdamas padovanoti džiugių ir įkvepiančių akimirkų sunkų gydymą ištvėrusiems Lietuvos vaikams, 2008 m. rugsėjo 28 d. ir 2010 m. rugsėjo 5 d. pakvietė juos dalyvauti jo organizuojamoje „Džiaugsmo šventėje“. Abu kartus į Vilnių iš Švedijos atskrido specialiai užsakytas lėktuvas, nuskraidinęs vaikus į šventę, o šventei pasibaigus – į Lietuvą. Šis mažųjų ligoniukų draugas nuolat organizuoja įvairius renginius Švedijoje, kurių metu surinktos lėšos yra skiriamos onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymo kokybei ir socialinei pagalbai gerinti.
 
Bengt Nilsson sprendimas paskirti savo gyvenimą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams yra sektinas pavyzdys, todėl labai džiaugiamės, kad jo nuveiktus darbus Lietuvos sergančių vaikų labui pastebėjo ir įvertino Lietuvos Respublikos Prezidentė, apdovanodama šį be galo kuklų žmogų Lietuvos Respublikos Valstybės apdovanojimu – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Neabejojame, kad Bengt Nilsson šio apdovanojimo nusipelnė.
 
Nuoširdžiai dėkojame Bengt Nilsson ir jo šeimai už įprasmintą žmogiškumą, iškilius darbus ir
pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams Švedijoje, Lietuvoje,
Lenkijoje, Baltarusijoje. 
Turite idėjų kaip padėti sunkiai sergantiems vaikams ?

Parašykite mums