Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Daugiau paieškos rezultatų...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Filmas „Prieš parskrendant į žemę” įkvėpė japonus aktyvesnei kovai prieš vaikų vėžį

Artimiausiu metu Japonijoje veiklą pradės nauja nepelno siekianti organizacija SUCCESS (Support Unit for Childhood Cancer with Effective Strategy and Solution), kurios tikslas – kovoti prieš vaikų vėžį.

Rugpjūčio mėnesio pabaigoje Tokijuje įvyko SUCCESS steigiamasis susirinkimas. Šio susirinkimo metu organizacijos nariams buvo parodytas Arūno Matelio filmas „Prieš parskrendant į Žemę“ – juosta, šaukliu kovai prieš vaikų vėžį tapusi ne vien Lietuvoje, bet ir tolimojoje Japonijoje.

Pirmą kartą Arūno Matelio juosta Japonijoje buvo rodyta Europos Sąjungos filmų savaitės Japonijoje metu. „Prieš parskrendant į Žemę“ sulaukė išskirtinio japonų žiūrovų dėmesio. Filmo peržiūra Lietuvos ambasados Tokijuje iniciatyva pakartota birželio 1-ąją – Vaikų gynimo dieną. Po filmo peržiūros ambasadoje susirinkę lietuvių bendruomenės nariai rinko paramą vaikų, sergančių vėžiu, labdaros ir paramos fondui „Rugutė“. Neabejingi liko ir į ambasadą pakviesti Japonijos nacionalinio vėžio centro Pediatrinės onkologijos skyriaus gydytojai. Kaip pasakė šio skyriaus vadovas Dr. Acuši Makimoto: „Lietuva turi ginklą prieš vėžį. Tai yra šis filmas“.

SUCCESS organizacijos iniciatoriai kreipėsi į Arūną Matelį, prašydami leidimo parodyti šį filmą jų steigiamojo susirinkimo metu. Filmas, nepaliekantis abejingų šiai ypatingai sunkiai vaikų ligai, padėjo suburti didesnį SUCCESS narių ratą. Prie SUCCESS veiklos išreiškė norą prisidėti ne tik pediatrinės onkologijos specialistai gydytojai, bet taip pat ir farmacijos kompanijos, mokslininkai tyrėjai, ligoninių vadovai, net reklamos agentūros.

Savo laiške Arūnui Mateliui SUCCESS vadovas mokslų daktaras Jutaka Hasegava rašo: „Filme Andriaus mama nuo savo sūnaus kurį laiką slepia tiesą apie ligą. Tai verčia mus skubėti tobulinti esamą situaciją, gydant vėžį, kad tėvai savo vaikams galėtų sakyti „Tau tik leukemija“. /…/ Po paskutinės scenos filme, kai berniukas rašo laišką savo mamai, aš tesugebėjau ištarti „O Dieve…“. Vaikai turi būti vaikiški. Jie turi žaisti, daug valgyti ir miegoti, ir negalvoti, kas bus rytoj… SUCCESS sieks, kad vaikai galėtų būti vaikais. Mes norime skleisti filmo idėją po visą pasaulį, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie kovą prieš vaikų vėžį“.

Šių metų pabaigoje SUCCESS organizacija kartu su Japonijos nacionaliniu vėžio centru ir Lietuvos ambasada Japonijoje planuoja didelį renginį visuomenei, kuriame bus pasakojama apie vaikų vėžį ir kviečiama prisidėti prie Lietuvos ir Japonijos vaikų gydymo. Renginio metu dalyviai taip pat išvys Arūno Matelio filmą – nepaprasto grožio ir nežmoniško skausmo kupiną odę vėžiu sergantiems vaikams.

Šaltinis LR užsienio reikalų ministerijos tinklalapis

Nuoširdžiai dėkojame visiems tiesiantiems paramos, nuoširdumo, gėrio, meilės ranką vaikams, sergantiems piktybiniais navikais.

Turite idėjų kaip padėti sunkiai sergantiems vaikams ?

Parašykite mums