Childhood Cancer Fund Rugutė

More search results ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

„Onko-Olimpiada 2014“

Rugpjūčio 22–23 dienomis Varšuvoje vyko sporto žaidynės „Onko-Olimpiada 2014“. Šias sporto varžybas, skirtas onkologinėmis ligomis sirgusiems vaikams, jau penktą kartą surengė organizacija „Fundacja Spełnionych Marzeń“ („Išsipildžiusių svajonių fondas“). Atstovauti „Rugutei“ ir visai Lietuvai vyko net 10 vaikų su geriausiu palaikymo būriu – savo šeimomis. Žaidynėse taip pat dalyvavo jaunieji sportininkai iš Lenkijos, Ukrainos, Vengrijos, Rumunijos, Slovakijos.

Autobusas iš Lietuvos pajudėjo ankstų rugpjūčio 21-osios rytą. Pasiekę Lenkijos sostinę, varžybų dalyviai pirmiausia aplankė Lietuvos Respublikos ambasadą Lenkijoje. Ten vaikus ir jų šeimos narius pasveikino ministras patarėjas Audrius Žulys: kartu su ambasados darbuotojais papasakojo apie ambasados veiklą, atsakinėjo į smalsių vaikų klausimus, domėjosi jų pasiekimais. Paminėdami Baltijos kelio 25-ąsias metines, ambasados darbuotojai kartu su jaunaisiais sportininkais nusifotografavo simboliškai susikibę rankomis.

Po malonios viešnagės ambasadoje autobusas pasuko Varšuvos J. Pilsudskio kūno kultūros akademijos link. Čia Lietuvos grupę pasitiko savanoriai-kuratoriai Tomasz Nagler, Barbara Cichomska ir Andrew Aleksandrowicz, kurie buvo ištikimi lietuvių grupės pagalbininkai viso renginio metu. Vakare įvyko olimpiados atidarymo ceremonijos repeticija. Tą vakarą turėjome dar vieną svarbų įvykį – Diana šventė savo dešimtąjį gimtadienį. Pasveikinusi Dianą, visa lietuvių grupė tradiciškai suskubo treniruotis prieš rytojaus varžybas.

Išaušęs saulėtas penktadienio rytas žadėjo puikią olimpiados pradžią. Pakiliai nusiteikę sportininkai dalyvavo iškilmingoje olimpiados atidarymo eisenoje, klausėsi sveikinimo kalbų, tarė garbingą olimpinę priesaiką. Šią dieną Ignas, Lukas, Emilija ir Deimantė dalyvavo plaukimo rungtyse. Deimantė buvo apdovanota bronzos medaliu, Emilija iškovojo aukso medalį, o Ignas – net du aukso medalius. Likusią dienos dalį vaikai turėjo progą šaudyti iš lanko ir orinio šautuvo, žaisti stalo futbolą bei bendrauti su dalyviais iš kitų šalių. Vakare visa lietuvių komanda aplankė Varšuvos senamiestį. Palydėti grupę ir pabūti mūsų gidu pasisiūlė savanoris Andrew su šeima.

Šeštadienis – antroji ir labai įtempta olimpiados diena, kai visi jaunieji sportininkai turėjo progą parodyti savo galimybes įvairiose lengvosios atletikos rungtyse.

Kamuoliuko metimo varžybose dalyvavo Deimantė ir Diana. Kaip ir prieš dvejus metus, Diana buvo nepralenkiama – kamuoliuką numetė daugiau nei 25 metrus ir iškovojo aukso medalį. Domantas kamuoliuką metė sėdėdamas vežimėlyje. Ne tik metė, bet ir nuo nugalėtojo pakylos grįžo su aukso medaliu.

Netrukus Domanto laukė kita rungtis – 50 metrų distancija su specialiomis priemonėmis. Visi nustebo, kai berniukas netikėtai pasiūlė renginio vedėjui pasivaržyti su juo, nes vienam rungtyniauti neįdomu (savo amžiaus grupėje Domantas varžovų neturėjo). Renginio vedėjas priėmė iššūkį ir sutiko atbulas ant vienos kojos įveikti distanciją. Berniukas šioje rungtyje buvo greitesnis ir iškovojo antrąjį aukso medalį.

Bėgimo rungtyse dalyvavo Laura, Liepa, Aistė, Diana, Ignas, Mindaugas ir Lukas. Aistė ir Ignas pateko į 100 m bėgimo finalą, tačiau iki prizinių vietų jiems šiek tiek pritrūko.

Iš vietos į tolį šoko Liepa ir Deimantė. Deimantę šioje rungtyje aplenkė tik viena varžovė, tad mergaitė iškovojo sidabro medalį. Į tolį įsibėgėję šoko Ignas, Mindaugas ir Aistė. Aistė buvo apdovanota sidabro medaliu.

Vakare įvyko olimpiados uždarymo ceremonija. Jauniesiems sportininkams buvo įteikti atminimo medaliai. Visų dalyvavusių šalių atstovai padėkojo renginio organizatoriams ir pažadėjo susitikti po dvejų metų.

Nutilus varžybų aistroms ir užgesus olimpinei ugniai, atėjo metas linksmybėms. Šoko visi – maži ir dideli, abejingų šokiui nebuvo. Vakaro kulminacija – padangę nušvietęs įspūdingas fejerverkas.

Sekmadienio rytą olimpiados dalyviai, atsisveikinę su „Fundacja Spełnionych Marzeń“ vadovais Tomasz ir Małgorzata Osuch, pasuko link M. Koperniko mokslo centro. Neįtikėtiną staigmeną jauniesiems olimpiečiams – bilietus į šį centrą – savanorio Andrew iniciatyva padovanojo kompanija „RD bud“. Šiame centre lankytojai galėjo susipažinti su fizikos dėsniais ir išbandyti įvairių daiktų veikimo principus.

Varšuvos zoologijos sodas buvo paskutinė olimpiečių stotelė. Tik gaila, kad tądien krapnojęs lietus įsilijo ir neleido ilgiau pasigrožėti gyvūnais bei gražiai sutvarkyta sodo aplinka.

Kelionė atgal neprailgo – nors už lango pliaupė lietus, autobusas net lingavo nuo vaikų juoko, kalbų ir šurmulio.

Jaunųjų sportininkų įspūdžiai:
Domantas:

Domantas:

Olimpiadoje aš dalyvavau antrą kartą. Įspūdžių prisikaupė labai daug. Pirmiausia – susitikimas ambasadoje. Labai įdomu buvo pasikalbėti. Papasakojo man apie „Stalino pirštą“, apie M. Koperniko muziejų ir šiaip kitokių įdomybių. Patiko penktadienio pasivaikščiojimas po Varšuvos senamiestį, ypač fontanų parkas. O pačios geriausios dienos buvo šeštadienis ir sekmadienis. Šeštadienį prasidėjo mano startai. Truputį nusivyliau sužinojęs, kad abiejose rungtyse startuosiu vienas, todėl, kai nuėjau atsiimti pirmojo medalio, vedėjo paprašiau su manimi palenktyniauti. Jis sutiko. Važiavau vežimėliu, o jis ant vienos kojos šokinėjo atbulas. Labai patiko! Žiauriai patiko šokiai!!! Dar niekada nesu tiek daug šokęs! Ir nesvarbu, kad normaliai neišeina, vis tiek buvo labai gerai!!! O labiausiai patiko M. Koperniko muziejuje. Ten labai daug įdomybių. Tik gaila, kad nespėjau visko apžiūrėti. Gal pavyks kada nors vėl ten nuvažiuoti.

Diana:

Diana:

Šiemet man daug labiau patiko „Onko-Olimpiada“. Rinkausi bėgimą (60 m) ir kamuoliuko metimą. Per bėgimą šiek tiek nuliūdau, kad negavau medalio, bet kai numečiau kamuoliuką, iškart pralinksmėjau, nes laimėjau pirmą vietą! Man labai patiko stovėti ant pakylos ir gauti aukso medalį. Vakare buvo diskoteka, kurioje labai smagiai visi šokome. Fejerverkai buvo nuostabūs. Kelionės metu susiradau daug draugų. Nors antrą kartą buvau zoologijos sode, man ten labai gražu, patiko žiūrėti į didelius, gražius ir įspūdingus gyvūnus. Taip pat aplankėme M. Koperniko muziejų. Ten buvo labai įdomūs eksperimentai, kuriuos buvo galima paliesti. Norėčiau atkeliauti trečią kartą!

Laura:

Laura:

„Onko-Olimpiadoje“ dalyvavau pirmą kartą. Prieš olimpiadą nė nenumaniau, kad renginio metu patirsiu tiek daug nepakartojamų akimirkų. Renginys paliko išties labai didelį įspūdį. Labai patiko stebėti įvairias rungtis ir sirgti už savus sportininkus, buvo smagu susipažinti su kitų šalių dalyviais. Didelį įspūdį paliko paskutinis vakaras, kurio metu vyko diskoteka bei grožėjomės fejerverkais. Diskotekoje buvo labai daug šypsenų ir džiaugsmo, kurį buvo labai gera jausti, vėliau laukė fejerverkai, jie buvo įspūdingi. Jų metų patyriau labai daug emocijų ir begalinį džiaugsmą, prisiminus visas dienas, praleistas „Onko-Olimpiadoje“.

Emilija:

Emilija:

Man labai patiko ši kelionė. Susiradau daug draugų. Pirmą kartą gavau medalį. Tai buvo mano svajonė. Labiausiai patiko diskoteka, kad visi šoko ir visiems buvo linksma. Norėčiau dar kartą važiuoti.
Mindaugas:

Mindaugas:

Pradėsiu nuo to, kad rašytojas iš manęs nekoks, bet bandysiu sudėti keletą sakinių. Aišku, 8 valandas važiuoti autobusu buvo sunkoka, bet visi patirti įspūdžiai viską atpirko. Labai džiaugiuosi, kad kartu galėjau paimti mamą ir sesę. Labiausiai patiko varžybos – į tokias keliavau pirmą kartą. Neužėmiau labai geros vietos, bet vis tiek džiaugiuosi. Visos dienos buvo labai įdomios, labai patiko muziejus, pirmą kartą mačiau muziejų, kuriame galima daryti bandymus. Zoologijos sode taip pat patiko, pamačiau gyvūnų, kurių Lietuvoje nėra: dramblius, raganosį, begemotą. Įdomu buvo pamatyti vorus. Važiuojant namo norėjosi greičiau grįžti į Lietuvą ir papasakoti savo įspūdžius artimiesiems. Jau nuo kitos savaitės pradėsiu lankyti plaukimo pamokas, stengsiuosi daugiau sportuoti. Labai norėčiau dar kartelį dalyvauti olimpiadoje. Labai ačiū jums.

Liepa:

Liepa:

(įspūdžius užrašė Liepos mama)

Onko-Olimpiadoje“ dalyvavome pirmą kartą, visą vasarą jos labai laukėme! Mums abiem dar ilgai atmintyje išliks neišdildomi įspūdžiai iš šios draugyste pagrįstos šventės. Liepai labiausiai patiko žiūrėti į kitus tarpusavyje besivaržančius dalyvius. Pati prisipažino, kad prieš startą labai jaudinosi. Nors 60 m bėgime likome ketvirtos, Liepos liūdesys buvo trumpalaikis. Renginio pagrindas – draugystė, o palaikymą ir draugiškumą jautėme kiekvieną akimirką. Liepa taip pat dalyvavo šuolio į tolį rungtyje, joje užėmė 7 vietą. Grįžusi namo Liepa visus artimuosius kvietė žiūrėti kelionės nuotraukas, smulkmeniškai pasakojo įspūdžius: kaip keliavo autobusu, lankėsi Lietuvos ambasadoje Lenkijoje, kaip skambėjo įvairių šalių himnai, skirti aukso medalius pelniusiems dalyviams. Įspūdingas buvo mūsų komandos siautimas šokių aikštelėje, o ką jau kalbėti apie Varšuvos zoologijos sodą bei apsilankymą M. Koperniko mokslo centre. Ši įgyta patirtis neįkainojama, todėl tariame nuoširdų ačiū draugiškiausiai mūsų komandai! „Rugutės“ fondo komandai dėkojame už meilę, nuoširdžią ne tik vaikų, bet ir jų šeimų globą. Visos kelionės metu vaikų akys buvo kupinos džiaugsmo, plačios šypsenos nedingo iš veidų. Jausmą, kurį jautėme ten būdamos, apibūdinti žodžiais labai sunku…

Aistė:

Aistė:

Labai didelis AČIŪ Editai ir Dainorui, kad suteikė galimybę jau trečius metus apsilankyti „Onko-Olimpiadoje“. O įspūdžiai, kaip ir kiekvienais metais, nuostabūs! Iš tiesų šiais metais nesitikėjau rungtyse užimti prizinių vietų, nes turėjau labai stiprias varžoves, bet, pasirodo, sporto gabumų dar vis nepraradau… Šuolyje į tolį užėmiau garbingą antrą vietą, o bėgime, papuolusi į finalą, pelniau 4–5 vietą! Labai esu tuo patenkinta, o dar linksmiau, jog per kelionę susiradau šaunių draugų! Susibendravau tiek su mūsų „Rugutės“ komanda, tiek su ukrainiečiais ir lenkais. Labai džiaugiuosi už mūsų Rugučiukų komandą ir už kitų šalių dalyvių pastangas bei laimėjimus. Praleidau labai geras keturias dienas ir su malonumu jas pakartočiau! AČIŪ!!!

Ignas:

Ignas:

Mano pirmoji „Onko-Olimpiada“ paliko nemenką įspūdį ir atitiko olimpinę dvasią – svarbu dalyvauti! Jei tribūnose pamatai geltonai apsirengusį žmogų – lietuvis, kaip tikroje Olimpiadoje, visa komanda išskirtinė! Varžybose susiradau daug naujų draugų ne vien iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių! Apyrankių, kurias turėjau išdalinti kitų šalių vaikams, namo neparsivežiau. Po varžybų diskotekai atidaviau paskutines jėgas ir prisipildžiau teigiamų emocijų! Varšuvos senamiestis – vienas gražiausių ir įsimintiniausių, į jį aš vėl norėčiau sugrįžt. Tokius fontanus, kokie buvo ten, mačiau pirmą kartą! M. Koperniko mokslo centras ir zoologijos sodas – saldainiukas prie ir taip saldaus deserto! Ačiū, Edita! Ir didelis AČIŪ organizatoriams už nepamirštamą kelionę!

Deimantė:

Deimantė:

(įspūdžius užrašė Deimantės mama)

Įspūdžiai… Mmm… Tai buvo pirmoji Deimantės kelionė į užsienį. Ir dar tokia ypatinga. Kelionė autobusu šiek tiek pavargino, bet buvo verta pakentėti. Juokais vis dar prisimename sausą davinį. Nežinau, ar galėčiau tai įvardyti kaip kelionės minusus, nes tai kelionei suteikė „šarmo“. Priešingu atveju viskas būtų buvę per daug nepriekaištinga. Šauniai viskas organizuota, puikūs kambariai, labai geras maitinimas. O įspūdžiai… Na, va tokie – neapsakomi žodžiais. Kai dalyvauji suvažiavime nugalėtojų, kurie kovojo ne dėl garbės ar prizo, o dėl gyvenimo, tenka nenoromis prisiminti viską, kas buvo patirta, ir stebėtis visų dalyvių stiprybe, ryžtu. Žiūrint į kiekvieną „Onko-Olimpiados“ dalyvį, tiesiog eidavo šiurpuliukai. Didžiausią įspūdį širdyje paliko Domantas. Lenktynės su vedėju – tai buvo taip nerealu! Visos patirtos emocijos tokios neapsakomos. Diskoteka. Nuostabūs fejerverkai. Ir visų laimingi veidai, lyg jokio rūpestėlio nebūtų. Organizacija buvo tokia, kad visi jautėsi laimingi, ypatingi. Ačiū Jums už nuoširdžią organizaciją, rūpestį, nuostabią kelionę, nerealius įspūdžius. Patyrėme tokių neįkainojamų potyrių. Suteikėte šansą daug išgyvenusiems vaikams patirti tiek daug gerų emocijų. Tiesiogine to žodžio prasme pavertėte juos čempionais. AČIŪ milijoną kartų.

Lukas:

Lukas:

Buvau Lenkijoje, „Onko-Olimpiadoje“. Man labai patiko ten. Mačiau gražų kraštovaizdį. Galėjau išbandyti daug naujo, ko nebuvau bandęs. Norėčiau dar kada ten nuvykti.

Dėkojame fondo „Fundacja Spełnionych Marzeń“ vadovams Małgorzatai ir Tomasz Osuch už kvietimą trečią kartą dalyvauti žaidynėse „Onko-Olimpiada“. Ačiū už rūpestingumą ir šilumą, kuria mus apgaubiate žaidynių metu.

Dėkojame Audriui Žuliui, Lietuvos Respublikos ambasados Lenkijoje ministrui patarėjui bei ambasados darbuotojams už svetingumą ir dėmesį jauniesiems sportininkams.

Tariame nuoširdžiausią ačiū kompanijai „RD bud“ už galimybę aplankyti M. Koperniko mokslo centrą.

Dėkojame lietuvių grupės kuratoriams Tomasz Nagler, Barbara Cichomska ir Andrew Aleksandrowicz, be kurių pagalbos nebūtume galėję išsiversti.

Iš visos širdies dėkojame vertėjoms Alicja Jankowska ir Joanna Bożeńska už pagalbą bendraujant lenkų kalba. Ačiū už didžiausią dovaną – draugystę.

Tariame nuoširdų ačiū Vaidui už atsakingą požiūrį ir rūpestingą pagalbą varžybų metu.

Ačiū Linui už fotonuotraukas – sustabdytas kovų, valios ir ryžto emocijas.

Nuoširdžiai dėkojme UAB „Maikomanijai“ už Lietuvos simboliką ant marškinėlių.

Do you have any ideas on how to help seriously ill children?

Write to us