Childhood Cancer Fund Rugutė

More search results ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

„Džiaugsmo šventė“ Švedijoje

Net vienuolikos rugučiukų šeimų širdis palietė „Džiaugsmo šventės“, vykusios rugsėjo 28 dieną Švedijoje, šiluma ir šviesa. Dėkojame ponui Bengt Nilsson už mūsų mylimukų šypsenomis pražydusį kelionės į Švediją stebuklėlį.

Prieš kelerius metus į „Rugutės“ draugų būrį Lietuvos ambasada Švedijoje atvedė poną Bengt Nilsson, kurio šeima, pati ilgus metus ėjusi dukrelės Annos kovos su leukemija keliu, kas dvejus metus savo sodyboje, esančioje pietų Švedijoje, rengia „Džiaugsmo šventę“. Šios šventės idėja atsirado tuomet, kai 1993 metais, norėdamas pralinksminti sunkiai sergančią dukrelę Anną, Bengt Nilsson į savo sodybą sukvietė tame pačiame skyriuje besigydančius vaikus su šeimomis. Vėliau šventė tapo tradicija, į kurią kviečiami pietų Švedijos bei kitų šalies ligoninių vaikų onkologiniuose skyriuose besigydantys vaikai su šeimomis, medicinos personalas, rėmėjai.
 
Užsimezgus šiltai draugystei su „Rugute“, šiais metais Bengt Nilsson į „Džiaugsmo šventę“ pakvietė ir Lietuvos vaikučius bei jų šeimas.
 
Darganotą rugsėjo 28-osios rytą Vilniaus oro uoste, prie užrašo „Į „Džiaugsmo šventę“. Kristianstad“ rinkosi būrys rugučiukų – vienų veidukus puošė šventės laukimo šypsenos, kituose atsispindėjo pirmosios kelionės lėktuvu jaudulys…
 
Specialus skrydis į Kristianstadą ir atgal, draugiški pilotai ir vaikų (o ir tėvelių!) smalsiems žvilgsniams atvira pilotų kabina, besišypsanti ir vaišes dalinanti skrydžio palydovė Marie kelionę lėktuvu pavertė pačiu maloniausiu pasibuvimu virš baltų baltų debesėlių, kurio metu netilo juokas, vaikų čiauškėjimas, neblėso tėvelių šypsenos.
 
Matyt būtent pakylėta rugučiukų nuotaika išvaikė debesis virš Švedijos ir, lėktuvui nusileidus bei visos šventės metu, rudeniškame Švedijos danguje nenustojo šviesti saulė.
Šventiniai siurprizai prasidėjo vos mums išlipus mažučiame Kristianstado oro uoste – Lietuvos „komandos“ ten jau laukė specialiai iš Stokholmo atvykęs Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas, oro uoste sukinėjosi grojantis ledų furgonas, iš kurio visi vaikai buvo vaišinami gardžiausiais ledais, vaikams mojavo visus dar plačiau šypsotis privertę plunksnomis pasipuošę švediški „indėnai“.
 
Šie indėnai, pasibalnoję eikliausiais žirgais virtusius motociklus, ir aplink autobusą lakstę dar greitesni, bet spėjantys ir vaikams pamojuoti, policininkai rugučiukus saugiai pristatė į šventės vietą, kurioje teko persėsti į kitą žavią transporto priemonę – traktorių traukiamus vežimus. Šiuose vežimuose ant šieno kupetų sutūpę stebėjome visus garsiai kvatotis privertusį spektaklį apie gyvenimą ūkyje, iš gaisro išgelbėtą karvę ir nugalėtus priešus. Spektakliuko nematė tik mūsų patys mažiausieji, pagaliau – po įspūdingos kelionės lėktuvu ir autobusu – užsnūdę šiltuose glėbiuose.
 
Po spektaklio ir pasivažinėjimo neįprastomis transporto priemonėmis kartu su keliais šimtais šventės dalyvių iš Švedijos buvome pakviesti prie didžiulio vaišių stalo. Kiek pasistiprinę naujų įspūdžių pasisemti bėgome link tikrų motociklų ir sportinių automobilių, kurie buvo atviri visiems, išdrįsusiems jais „paskraidyti“. Visišką saugumą užtikrino rūpestingi profesionalūs vairuotojai. Lenktyninės trasos suviliojo ne vien vaikučius, bet ir jų tėvelius
Sporto aikštyne visų, mėgstančių paspardyti kamuolį, laukė Švedijos futbolo rinktinės gražuoliai žaidėjai. Neaišku kas – ar galimybė pažaisti su profesionaliais futbolo žaidėjais, ar – visgi – akinančios komandos vaikinų šypsenos, ilgai iš aikštelės „nepaleido“ Ligitos, Jekaterinos ir Simonos.
 
Šalia auto trasų ir futbolo aikštyno sutūpę menininkai gėlytėmis, drugeliais ir kitokiais spalvotais paveikslėliais margino mūsų veidukus, į svečius kvietė gaisrinės, policijos ir greitosios pagalbos automobiliai. „Greitukė“, pilna pilnutėlė minkščiausių, švelniausių žaisliukų, sulaukė didžiausio vaikučių dėmesio – juk ar ne stebuklas iš šios mašinos išlipti pilnu glėbiu naujų žaisliukų?!
Viską apžiūrėję, išbandę visas auto trasas, paspardę kamuolį, traukėme link scenos, kur mūsų laukė dar vienas spektakliukas ir kartu su aktoriais trauktos švediškos (kalba jau nebebuvo barjeras) smagios dainelės. Mums buvo taip linksma, kad patys organizavome ir šokome ratelius, visaip strikinėjome ir apsikabinę džiaugiamės būdami kartu tokioje gražioje, saulėtoje šventėje.
 
Būtume ir ilgiau ratelius sukę, bet organizatoriai vėl visus pakvietė prie stalo, kur mūsų laukė didžiulis gardus tortas. Sužinoję, kad artėja šventės šeimininko pono Nillson gimtadienis, rugučiukai atsistoję uždainavo „Ilgiausių metų“.
 
Šventės pabaigoje šventus žodžius ant scenos tarė mūsų komandą kelionės metu lydėjęs mūsų labai mylimas kunigas Rimas, o „galiorkos“ merginos visiems šios šventės dalyviams padovanojo šių metų „Draugų salos“ dainą „Šypsenėlė“.
Šypsenėlės nedingo nuo mūsų veidų visos kelionės atgal į Lietuvą metu – nors ir pavargome per ilgą dieną, skrydžio metu nei vienas neužmigo. Taip norėjosi dar ir dar aptarti įspūdžius, apžiūrėti sportininkų parašus ant dovanotų tikrų futbolo kamuolių, prie savęs priglausti naująsias kuprines, su kuriomis turbūt ne vienas rugučiukas kitą dieną traukė į mokyklą, išragauti visus tose kuprinėse suslėptus saldainius.
 
 
Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“ taria ypatingą Ačiū Bengt Nilsson ir jo šeimai už kvietimą dalyvauti įspūdingoje šventėje, už suorganizuotą nepamirštamą skrydį vaikams ir galimybę mums matyti pačias nuoširdžiausias mažųjų Kovotojų šypsenas.
 
Dėkojame Lietuvos ambasadoriui Švedijoje Remigijui Motuzui bei ambasados kanceliarijos vadovei Nerilei Marcinkevičienei už atvykimą į šventę ir pabuvimą kartu su mažaisiais Didžiaisiais Kovotojais iš Lietuvos.
 
Nuoširdus Ačiū Jonei Šeštakauskaitei už pagalbą ir tarpininkavimą ruošiantis šventei. 

 

Tariame Ačiū Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Onkohematologijos centro vedėjai Sigitai Stankevičienei už nuoširdų bendravimą ir sutikimą kartu vykti į šventę.
 
Už buvimą kartu svarbiausiomis Fondui akimirkomis dėkojame
   kunigui Rimui Venckui.

 

Nuoširdus dėkui Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vykdančiajai direktorei Eglei Dilkienei bei viešbučiams Lietuvoje – „Reval Lietuva“, „Mikotel“, „Žemaitės“, „Grybo namai“ – už jaukias mūsų mylimukų nakvynes Vilniuje.

 

Ačiū visiems pagalbininkams, kurių dėka šios šventės džiaugsmas virto Šviesos spinduliu kovos su liga kelyje.
Do you have any ideas on how to help seriously ill children?

Write to us