Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Daugiau paieškos rezultatų...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dėkojame Vilgailei Kirai Purlytei už žygį dviračiu per Norvegiją

Austrijoje gyvenanti 24-erių lietuvė Vilgailė Kira Purlytė kartu su savo augintine Vakarų Škotijos baltąja terjere Tulku rugpjūčio 28 – rugsėjo 23 dienomis keliavo dviračiu per Norvegiją nuo North Cape (Šiaurės iškyšulio) iki Oslo. Per 26 dienas mergina įveikė 2303 kilometrus. Savo žygį ji skyrė onkologinėmis ligomis sergantiems Lietuvos vaikams bei Labdaros ir paramos fondui „Rugutė“.
 
Kiekvieną vakarą žygio puslapyje buvo galima sekti žygio naujienas – sužinoti apie įveiktus kalnus, permirkusius drabužius, nuvažiuotus kilometrus ir sutiktus pakeleivius.
 
Rugsėjo 22-ąją dviratininkė pasiekė Norvegijos sostinę, kur ją šiltai sutiko Oslo lietuviai. Jaukiuose namuose susirinkusi palaikymo komanda pavaišino Vilgailę Kirą norvegiška žuviene ir iki vėlyvos nakties klausėsi kelionės įspūdžių, svajonių apie būsimas keliones. Kitą dieną mergina išvyko namo į Austriją.
 
Kelionės įspūdžius galite paskaityti žygio puslapyje.
 
Pasibaigus žygiui pakalbinome Vilgailę Kirą:
 
Kas įkvėpė tokiai ilgai kelionei dviračiu?
Žiemą internete atradau vienos šeimos kelionę: mama, tėtis ir tuomet dar devynmečiai sūnūs nuvažiavo 27000 km nuo šiaurinio Šiaurės Amerikos taško iki pietinio Pietų Amerikos taško (www.familyonbikes.org). Perskaičiusi jų istoriją supratau – didelius darbus gali nuveikti ir maži paprasti žmonės. Taip gimė pradinė idėja žygiui dviračiu.  
 
Kas paskatino žygį skirti „Rugutei“?
Keliauju jau seniai ir daug, ir kelyje esu sutikusi daug žmonių, keliaujančių pėsčiomis ar dviračiu ir skleidžiančių vieną ar kitą idėją. Kadangi vis tiek keliauju, susimąsčiau, kodėl gi savo kelionėmis nepadėjus ir kitiems? „Rugutės“ fondą žinau jau seniai, todėl viskas savaime taip susidėliojo.  
 
Kodėl pasirinkai Norvegiją?
Visų pirma, dar nebuvau buvusi Norvegijoje. Be to, šioje šalyje yra populiarus dviratininkų „atskaitos taškas“ – Šiaurės iškyšulys. Na, ir žinoma, Norvegijoje yra daug lietuvių.  
 
Tulku – nuolatinė Tavo kelionių palydovė. Ar nesunku keliauti su ja?
Šuniukas Tulku užaugo kelyje ir per savo gyvenimą keliavo ilgiau nei nekeliavo. Todėl kelionėse su ja lengva, sunkiau – namie.
 
Ar žygio metu sutikai daug žmonių?
Visi, kuriuos sutikau, buvo labai geranoriški.
 
Ko tikėjaisi išsiruošusi į šią kelionę? Ar kas nors neramino ir gąsdino?
Tikėjausi daug ramybės ir gražių vaizdų, to sulaukiau su kaupu. Labiausiai neramino pirmasis kalnas, maniau, kad į jį taip ir nepakilsiu. Bet pakilau ir nusileidau, ir ne tik nuo pirmojo, bet ir nuo aibės kitų kalnų.  
 
Kurios kelionės akimirkos buvo sunkiausios? Kas palaikė, kai buvo sunku?
Tokios akimirkos labai greitai pasimiršta. Būtent tai ir žinojimas, kad viskas anksčiau ar vėliau baigiasi, ir palaikė. O apskritai sunku nebuvo. 🙂
 
Kokios šalys Tave traukia? Kur svajoji nuvažiuoti?
Trauka kinta priklausomai nuo nuotaikos ir oro. Iš esmės nėra šalies, kurios nenorėčiau aplankyti.
 
Ar ketini važiuoti per kurią nors šalį dviračiu?
Taip, tai tikrai nebuvo paskutinis mano žygis dviračiu.
 
Ką patartum į panašų žygį besileidžiantiems keliautojams?
Mėgautis kiekviena žygio akimirka!
 
Ko norėtum palinkėti vaikams, kurie dabar kovoja su pikčiausiu priešu – liga, ir jų tėveliams?
Stiprybės kiekviename žingsnyje, nes žingsnis po žingsnio kiekvienas mūsų gali apeiti aplink pasaulį ir – žingsnis po žingsnio – įveikti visas negandas.  
 
Vilgailės Kiros žygis įkvėpė Norvegijoje gyvenančius ir dirbančius tautiečius. Spalio 14-ąją Osle įvyko net 3 akcijos, skirtos Vilgailės žygio idėjai palaikyti ir „Rugutės“ fondui paremti!
 
Tą ypatingą „Rugutei“ dedikuotą sekmadienį nuo ryto iki vakaro vyko moterų klubo „Viola“ suorganizuota paramos akcija „Žaidžiame grožio saloną“. Akcijoje dalyvaujančios damos turėjo paaukoti bent 200 Norvegijos kronų, o už tai joms buvo daromas makiažas, šukuosenos, kuriamas stilius. Visų dalyvių išvaizdos pokyčius įamžino talentinga fotografė. Akcijos metu surinkta 1753 litų suma.
 
Oslo Šv. Juozapo bažnyčioje vykusių mišių metu parapijiečiai taip pat buvo kviečiami aukoti Lietuvos vaikams, sergantiems piktybinėmis ligomis. Lietuvos katalikų bendruomenė Osle „Rugutės“ fondui paaukojo 1100 Norvegijos kronų.
 
Tos pačios dienos vakarą įvyko Norvegijos lietuvių jaunimo sąjungos kas mėnesį organizuojamas žaidimas „Protų mūšis“, kurio dalyviai „Rugutės“ globojamiems vaikams paaukojo dar 650 Norvegijos kronų.
 
Akcijos metu buvo paaukota 6728 litai 3 centai (2012 11 08 duomenys) 
 
Nors žygis baigėsi, prie žygio idėjos prisidėti galite šiais būdais: 
 
 
-paaukoti naudojantis PayPal sistema;
 
– pervesti lėšų į šiam kilniam tikslui skirtą fondo „Rugutė” sąskaitą:
Labdaros ir paramos fondas „Rugutė”
Fondo kodas 300070090
Fondo atsiskaitomoji sąskaita: Nr. LT32 7044 0600 0594 6980,
AB SEB bankas, banko kodas 70440,
SWIFT kodas CBVILT2X
 
 
Dėkojame Vilgailei Kirai Purlytei už nuostabią ir įkvepiančią idėją,
kurią jai taip puikiai pavyko įgyvendinti.
Didžiuojamės Vilgailės Kiros stiprybe ir gebėjimu suvienyti svečioje šalyje
gyvenančius lietuvius.
 
Dėkojame Lietuvos katalikų bendruomenei Osle, Norvegijos lietuvių jaunimo sąjungai,
moterų klubui „Viola“
ir kitiems Norvegijoje gyvenantiems lietuviams,
aktyviai ir išradingai prisidėjusiems prie šios kilnios misijos.
 
Ačiū visiems, kurių dėka Vilgailės žygis per Norvegiją prasidėjo ir baigėsi sėkmingai.
 
Dėkojame geros valios žmonėms, kurie palaikė Vilgailę Kirą žygio metu ir aukojo lėšų onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.
 
 
Turite idėjų kaip padėti sunkiai sergantiems vaikams ?

Parašykite mums