Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Daugiau paieškos rezultatų...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

14-oji Tarptautinė vaikų, sergančių leukemija, savaitė Turkijoje

 
Džiaugiamės kartu su Rugile ir jos mama, kurios šių metų gegužės 30 d. – birželio 5 d. atstovavo Lietuvai Turkijoje 14-ąjį kartą vykusiuose Tarptautinės sergančiųjų leukemija savaitės renginiuose. Renginį organizavo fondas LÖSEV.
 
Renginio tikslas – suburti skirtingų tautybių vaikus, sirgusius leukemija, kad jie susidraugautų ir palaikytų vieni kitus, drauge žaisdami patirtų kuo daugiau teigiamų emocijų, pažintų kitą šalį, jos žmones, kultūrą, istoriją.
 
Mažuosius šventės dalyvius atlydėjusios mamos dalyvavo konferencijoje, kur išklausė Turkijos pediatro hematologo onkologo Dr. Üstün EZER pranešimą apie leukemiją ir pasidalino savo patirtimi, prisiminimais, išgyvenimais.
 
Šiais metais šventė vyko ir vėl dviejuose miestuose. Iš 18 pasaulio valstybių į Ankarą atvykę dalyviai po poros dienų išvyko pramogauti į Antaliją.
 
Rugilė su mama labai džiaugėsi gautu kvietimu dalyvauti šiame renginyje, o grįžusios dalijasi įspūdžiais su mumis:
 
„Rugilės džiaugsmui nebuvo ribų, kai sužinojo, jog mergaitė yra pakviesta dalyvauti vaikų, sergančių leukemija, savaitėje Turkijoje. Skaičiavome dienas iki išvykimo ir labai nekantravome pamatyti šalį, kurioje dar nesame buvusios. Skrydžio dieną atsikėlėme labai anksti ir išvykome į Vilnių. Oro uoste mūsų laukė Edita su šeima, kad padrąsintų mus ir išlydėtų į nuotykių pilną kelionę. Lėktuvui pakilus, džiugino viskas: komfortas, aptarnavimas ir mintis, kad tuoj nusileisime Turkijoje. Atskridę į Stambulą truputį susinervinome dėl šiokių tokių nesklandumų. Kai jau sėdėjome lėktuve skrydžiui į Ankarą, viską pamiršome ir toliau svajojome apie mūsų laukiančias kelionės įdomybes. Ankarą pasiekėme naktį. Mus pasitiko Lietuvos ambasados Turkijoje darbuotoja Dovilė, kuri su didžiausiu atsidavimu ir nuoširdumu mumis rūpinosi visos viešnagės Ankaroje metu. Mes labai susidraugavome. Ji – nuostabus žmogus! Labai jai Ačiū!
 
LÖSEV organizacijoje dirba žmonės, visa širdimi atsidavę sergantiems vaikams, darantys viską, kad juos pradžiugintų ir padarytų laimingus. Kitą dieną vyko pažintinė kelionė po Ankarą: aplankėme Ataturko mauzoliejų, apžiūrėjome gražiausias miesto vietas, aplankėme senamiestį. Pietavome restorane ir visada buvome apsupti begalinio rūpesčio. Vėliau dalyvavome šalių prisistatymo šventėje. Didelį įspūdį paliko visų šalių tautiniai kostiumai. Visiems labai patiko Rugilės lietuviškas tautinis kostiumas, ji sulaukė daug komplimentų ir kvietimų kartu nusifotografuoti. Mums buvo labai malonu. Gausiai apdalinome visus Editos įduotais lietuviškais suvenyrais. Po šios šventės vakare, LÖSEV viešbutyje, dar vyko „Pižamų vakarėlis“ ir kartu atsisveikinimas su Ankara. Ryte išskridome į Antaliją. Ji mus pasitiko karšta saule ir visu savo žavinčiu grožiu. Apsistoję puikiame viešbutyje, turėjome laisvą popietę, tad visi pasinėrėme į jūros ir baseino malonumus. Sudalyvavome net paplūdimio putų diskotekoje! Ta popietė buvo nuostabi ir nepamirštama. Kitą dieną plaukėme laivu ir aplankėme delfinariumą. Delfinų pasirodymas sujaudino iki ašarų! Buvome krioklių parke „Minicity park“. Į viešbutį grįžome tik vakare ir labai pavargę. Bet Rugilė nuovargiu nepasiskundė nei karto: jai buvo be galo smagu bendrauti su kitų šalių vaikais, o ypač susidraugavo su turkų mergaitėmis. Trečios dienos rytą vyko konferencija mamoms. Vaikai tuo metu maudėsi jūroje, vėliau keliavome į dinozaurų parką, Antalijos keltu kėlėmės į kalnus. Vaizdai nuostabūs, įspūdžiai neišdildomi… Į viešbutį vėl grįžome tik vėlai vakare. Čia dar laukė atsisveikinimo vakaras, pasidalijimas patirtais įspūdžiais. Darėsi liūdna, kad viskas taip greitai praėjo ir reikia važiuoti namo, bet kartu ir džiugu, nes susiradome naujų draugų ir tikimės, kad mūsų draugystė nenutrūks!
 
Didžiausią ir nuoširdžiausią AČIŪ tariame labdaros ir paramos fondui „Rugutė“ ir jos vadovei Editai už šią nuostabią kelionę. Esame dėkingos LÖSEV organizacijai už šiltą ir rūpestingą priėmimą, už visas mums suteiktas pramogas ir patirtą džiaugsmą! AČIŪ visiems žmonėms, kurie mus lydėjo visos šios kelionės metu, su kuriais susipažinome ir tapome artimais draugais. AČIŪ visiems visiems už kartu patirtas džiugias akimirkas ir praleistą laiką. Mes Jus mylim!!!“
 
 
Turkijos LÖSEV fondas vaikams ir jų šeimos nariams sako: „Esame šalia, mums svarbu ir rūpi, kaip tu jautiesi, laikysim tavo ranką“. Fondo iniciatyva, Tarptautinė sergančiųjų leukemija savaitė tampa vis labiau žinoma visame pasaulyje ir šiais metais minima net 90 skirtingų šalių. Ši iniciatyva kasmet sulaukia vis daugiau savanorių, globėjų, rėmėjų ir kitų organizacijų susidomėjimo.
 
 
 
Labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ vardu dar kartą
nuoširdžiai dėkojame draugams iš Turkijos,
LÖSEV fondui už galimybę Lietuvos vaikams dalyvauti šiame renginyje,
už ypatingus neblėstančius įspūdžius, parsivežtus iš saulėtosios Turkijos.
 
 
 
Kelionės akimirkos Foto galerijoje – Rugilės viešnagė Turkijoje
Turite idėjų kaip padėti sunkiai sergantiems vaikams ?

Parašykite mums