Tavo kūnas turi nepakartojamą kraujagyslių tinklą, kuriomis kraujas keliauja į kiekvieną ląstelę. Kai kurios iš šių kraujagyslių yra pieštuko dydžio, o kitos mažytės, maždaug pieštuko grafito pločio. Tavo širdžiai plakant, ji stumia kraują per kūną. Jei paspausi rodomuoju pirštu vidinę riešo pusę žemiau nykščio, pajausi kraujagyslėmis tekančio kraujo pulsą. Pulsas atsiranda kiekvieną kartą, kai susitraukia širdis.
Kraujas atrodo raudonas, nes jame yra milijonai raudonųjų kraujo ląstelių. Jos neša deguonį visoms likusioms kūno ląstelėms bei anglies dvideginį atgal į plaučius, kad būtų iškvėptas iš organizmo.
Kraujyje taip pat yra daug kitų ląstelių. Mažos, lėkštės formos ląstelės, vadinamos trombocitais, susiburia kartu, kad sustabdytų kraujo tekėjimą, jei įsipjauni odą. Vis daugiau ir daugiau trombocitų sulimpa tarpusavyje, kol susidaro šašas, kuris apsaugo tavo odą, kol kūnas užgydo sužeidimą. Kraujyje taip pat gausu baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų). Jos yra organizmo ginamoji kariuomenė. Leukocitai sugauna ir sunaikina visus įsibrovėlius, pavyzdžiui, bakterijas ir virusus, kurie gali tave susargdinti.
Kraujas taip pat paima maistą iš žarnų ir gabena jį visoms tavo organizmo ląstelėms. Tuomet ląstelės, naudodamos deguonį ir maisto medžiagas, gamina energiją. Ši energija tau reikalinga, kad galėtum bėgti, šokinėti ir žaisti.