Childhood Cancer Fund Rugutė

More search results ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Įvykiai

Edvinas

Edvinukas gimė 2002 – ųjų metų spalio 28 dieną ir buvo sveikas, stiprus vaikas. Kaip ir visi vaikai, pasirgdavo – kankindavo sloga, kosulys, bet tai pagydoma. Vėliau jo kosuliukai pradėjo dažnėti, apsilankėm pas pulmonologą, kuris nustatė lengvos formos astmą. Tuo metu man tai atrodė labai baisi liga, bet, kaip supratau vėliau, ne tokia ji ir baisi, lyginant su vėžiu.

Vieną dieną iš niekur nieko Edvinukas suglebo, išsiplėtė akių vyzdžiai, pamėlo aplink lūpas. Visa tai truko apie vieną minutę. Priepuoliui praėjus, toliau žvalus žaidė. Nieko nesupratusi išsikviečiau gydytoją, kuri nusprendė, kad gal vaikas pervargo. Tačiau praėjo lygiai mėnesis ir vėl pasikartojo toks pats priepuolis. Šį kartą Edvinas dar skundėsi, kad skauda dešinę ausytę. Išsikviečiau greitąją, buvo pripažintas ausies uždegimas.Praėjus dar vienam mėnesiui ir vėl tas pats, nusivežiau į priėmimo skyrių ir paprašiau, kad padarytų širdies kardiogramą. Priėmimo skyriaus gydytojai sakė, kad nėra reikalo daryti kardiogramos ir buvome išsiųsti namo be jokios apžiūros – daktarai nusprendė, kad vaikas nori miego, jokių įtarimų, kad tai galėtų būti epilepsijos priepuoliai, nebuvo. Kai po mėnesio vėl pasikarojo toks pats priepuolis, iš karto nelaukdama atsivežiau Edviną į Kauno klinikas, čia skubiai buvo padaryta širdies kardiograma, bet su širdele viskas buvo gerai. Mus paguldė į neurologijos skyrių, pradėjo tirti, buvo atlikti tyrimai, kurie patvirtino, kad Edvinui epilepsija. Tada buvo atlikta kompiuterinė tamografija, po kurios sulaukėm siaubingų atsakymų – Edvinuko galvytėje auglys.

Mus perkėlė į neurochirurgijos skyrių operacijai, po kurios sulaukėm dar siaubingesnių atsakymų – tai anaplastinė astrocitoma, piktybinis navikas, III stadija. Buvom skubiai perkelti į onkohematologijos skyrių, kur prasidėjo tikras košmaras – šešių savaičių spinduliavimas ir chemoterapija. Edvinukas labai stiprus, viską atlaikė kaip tikras didvyris.
 
Baigus gydymą, kas mėnesį važinėjom pasitikrinti. Rezultatai buvo geri, todėl vėliau tikrintis važiuodavome kas tris, po to kas šešis mėnesius. Labai džiaugėmės, kad mums viskas gerai. Bet paskutinis pasitikrinimas 2008-08-12 mus vėl nuvylė, nes rado naviko recidyvą. Bet mes stiprūs ir nepsiduosim šitai klastingai ligai.
Do you have any ideas on how to help seriously ill children?

Write to us